Soutěž mladých hasičů Chlum

29.4.2017

Poslední dubnový víkend vyrazili naši mladí hasiči na první letošní venkovní soutěž. Po velmi nepříznivém počasí předchozích dní bylo velmi málo prostoru pro trénink požárního útoku, který byl jednou z disciplín soutěže na Chlumu. Naši závodníci se ovšem do závodu pustili s odhodláním atakovat nejvyšší příčky v umístění.

Jako první do závodu vyběhlo družstvo mladších žáků, které zahájilo soutěžní den štafetou požárních dvojic. Po deštích byla travnatá dráha velmi podmáčená a s každým družstvem se měnila spíše na zorané pole. Členové družstva si ovšem počínali s největší opatrností, ale nezapomínali ani na rychlost a výsledný čas 85,39 s. znamenal třetí místo v disciplíně. Ihned poté se přesunuli za základnu požárního útoku. Ten se povedlo rozběhnout velmi dobře a především precizní prací košaře šla voda dopředu rychle. Drobné zaváhání na pravém proudu sice sražení terčů zpomalilo, ale i tak se časomíra zastavila na čase 22,89 s., což byl 4. nejlepší čas v požárních útocích. Původně avizované sčítání bodů za umístění pro družstvo nebyl ideální, ale pozdější změna na sčítání časů z obou disciplín posadila družstvo na konečné 3. místo v soutěži a první umístění mladších žáků na bedně!

Družstvo starších žáků do závodu startovalo až jako úplně poslední, což vzhledem ke stavu dráhy nebylo vůbec dobré, a to se ukázalo hned v první disciplíně štafetě požárních dvojic, kde závodnice na proudnici podklouzla již na startu a i ostatní členové družstva měli velké problémy. Po skončení disciplíny navíc přišel verdikt o udělení 10 trestných vteřin k času 71,41 s. za předčasné vyběhnutí jedné ze závodnic. Po kontrole videozáznamu byly trestné vteřiny smazány, neboť k žádnému předčasnému vyběhnutí nedošlo. Původní čas stačil na 5. místo v disciplíně To družstvo vyhecovalo do požárního útoku, kde ovšem nastal problém na stroji, kdy se závodnici nepodařilo nasadit včas savici do stroje a došlo zde ke zdržení, které znamenalo výsledný čas požárního útoku 23,47 s. a 3. místo v útoku, které nakonec zůstalo družstvu i po součtu časů v konečném hodnocení soutěže!

Na závodech si také vyzkoušeli svůj první start nejmladší z mladých hasičů, kteří si zaběhli mimo soutěž štafetu požárních dvojic. Rozpaky z prvních závodů byly samozřejmě na členech družstva znát, ale i přesto štafetu dokončili a svůj debut tak mají za sebou!

Štafetu požárních dvojic si mimo soutěž vyzkoušelo i družstvo starších žáků, které si také nepočínalo vůbec zle, a i oni dokončili štafetu ve slušném čase.

Náročný trénink přináší své plody a snad to vydrží i 7. května na soutěž v Chouzovech a především 13. května na domácí soutěž v Žákavé.

mladší žáci „koně“                             starší žáci 1

– Štěpán Šimek                                     – Julie Hladíková

– Klára Fialová                                      – Nicol Polívková

– Daniel Vaneš                                               – Lucie Vrbová

– Petr Vaneš                                          – Daniel Bruha

– Lukáš Valeš                                         – Aleš Hobl

– Zdeněk Hora                                      – Lucie Hoblová

– Ondřej Fiala                                       – Dominika Šimánková

mladší žáci „poníci“ (MS)          starší žáci 2 (MS)

– Jakub Zelený                                      – Daniela Šimková

– Karolína Valešová                           – Aneta Kotorová

– Eliška Vyskočilová                           – Ondřej Schiffner

– Markéta Šimková                             – Daniel Bruha

– Eliška Šimánková                            – Julie Hladíková