Horní Lukavice – ZČHL

27.5.2023

Družstvo žen zahájilo letní sezónu prvním kolem Západočeské hasičské ligy v Horní Lukavici. Holky už se schází na hasičském hřišti, kde na ně čeká připravená dodávka. Nasedají a vydávají se na cestu. Horní Lukavice na obzoru a holky co nevidět stojí na nástupu. Trpělivě přečkávají pokusy mužů a následně se po týmu z Únětic se startovním číslem 2 dostávají na základnu. Základna byla postavena do pár minut a ženy ze Žákavé byly připraveny podat svůj výkon.

Poslední z týmu se staví na start. Závodníci na místa připravte se, pozor a výstřel! Holky se rozbíhají. Základna perfektně cvakla, proudařky se zbytkem předku na cestě. Julča bere do ruky koš a krásně cvaká na první pokus. Anča perfektně nabírá a voda pokračuje do stroje. Zde se objevují první komplikace a Kája drží stroj plnou silou pod plným plynem. Voda prolétává okolo Veru na béčkách, Míša usilovně drží troják a voda se žene dál k Lucce a Káje na proudech. Holky zasedávají a na terčích nechávají čas 18,8 (PP 18,7). Žákavá skáče štěstím! Radost z 18 na prvním kole ZČHL ale naneštěstí opadá. Moderátor oznamuje vlající červený prapor a vidí jen nechápající výrazy předku. Julča vytahuje savec, ale nevytahuje koš, který zůstal v kádi. Tato nemilá drobnost i přes dokončený útok znamená neplatný pokus pro naše ženy. Tým přebírá výkon velmi sportovně a ze všech stran je slyšet: „Ale stejně tam ta osmnáctka padla!“ Jeden neplatný pokus přece ženy ze Žákavé nevyvede z míry!