O pohár starosty SDH Chlum 2023

28.5.2023

Aby toho o posledním květnovém víkendu nebylo okol žákavské hasičské aktivity málo, naše holky si vyrážejí spravit chuť po smolném NPéčku ze soboty na závody pořádané na nedalekém Chlumu.

         První komplikace přicházejí necelou hodinu před odjezdem, protože Nici oznamuje, že jí pochroumaný kotník nedovolí do závodu vyběhnout. Holky žhaví své kontakty a vše je zachráněno a my nasedáme před hasičárnou do dodávky. Trn z paty nám vytrhne Ivet Kolorosová ze Želčan, která zaskočí v našem týmu na postu rozdělovače! Tímto jí velice děkujeme za záchranu naší účasti v závodě. Počasí přetrvává teplé a slunečné a my už sedíme ve stínu pod stanem a chystáme si věci. Soutěž se běží v kategorii mužů i žen v požárním útoku na 2 hadice B a sklopné terče a to ve dvou kolech, kdy se do celkového hodnocení počítá lepší čas. Žákavandy statrují jako páté.

         První kolo se holkám ale vůbec nedaří… Jůli vyskočí koš z vody a nepodaří se tak nalít vodu do stroje, Lucka se velmi výrazně zasekne na spojích na základně a Ivet úplně nesedne rozestavení naší základny, protože je zvyklá na jiný systém. Útok se podaří dokončit, ale čas 43,37 s. spadá do kategorie „hrůzostrašné“ a řadí se na konec kategorie žen.

         Všichni věříme, že druhé kolo bude již o poznání lépe a po startu to tak i vypadá, ale Ivet teď bohužel cvakne béčkový spoj na rozdělovač na jeden zub přes pojistku a než spoj opraví, holky na proudech jí odtahují rozdělovač. Mezi tím se ale béčka již plní vodou a začíná velký boj a dokončení rozběhu. I to se podaří, ale „vylepšený“ čas na 37,75 s. holkám žádnou radost nepřináší.

         Ani na Chlumu holky smůlu neprolomily a končí na 6. místě ze 6 týmů v kategorii žen.