Letkov – MH

3.6.2023

První červnovou sobotu pokračuje předposledním kolem Radyňská liga mladých hasičů závody v Letkově, kde se běhají pouze požární útoky na sklopné terče, ale běží se na dvě kola s jednotnými mašinami. Počasí je zcela ukázkové a na startovní listině je po 21 družstvech v obou kategoriích. Čeká nás tedy pořádná dávka hasičiny, na nic se nečeká a rozbíháme závody.

První závodí kategorie starších a naši borci si svoji základnu chystají osmí. Vzhledem k absenci Lukyho a Štěpána družstvo zaznamenalo značné změny, ale tím se nikdo z nás nenechává rozhodit. Základna připravena a všichni čekají na startu na pokyn startéra. Markét na koši vše klapne, jak má a voda už je ve stroji, ze kterého se tlačí hadicemi směrem k terčům, lehký prostřik, ale oba terče svítí a časomíra stojí na hodnotě 17,56 s., což je druhý nejlepší čas prvního kola. V tom druhém tedy volíme strategii „buď a nebo“, což se již  v kádi překlopilo na to „nebo“ protože Markét se nepodařilo natočit koš na savec a druhý pokus pro nás znamená NP. To nás ale úplně nemrzí, protože se výsledky na prvních dvou místech nemění a starší žáci si z Letkova odvážejí 2. místo.

Po starších proběhnou pokusy dvou družstev přípravky a hned po nich se rozjíždí útoky kategorie mladších. My si základnu chystáme jako 13., ale rozhodně nejsme pověrčiví a chceme předvést svoji skvělou formu v požárních útocích letošního jara. Příprava bez problémů a jdeme na to! Filip předvádí naprosto precizní koš a ten už je v kádi, hadice natažené a už jen jak to dopadne u terčů. Vojta napravo mírně prostříká, ale čas 18,69 s. je více než pěkný! O to více že se v prvním kole nikomu z dalších týmů nepodaří jej překonat. Pro druhé kolo volíme stejnou strategii jako starší, ale stejně jako u nich přichází první zádrhel na koši, kde Filip dává koš až na druhý pokus, voda ze stroje jde se zpožděním a oba proudaři ještě nechají nějakou tu vteřinku na sestřiku. Výsledný čas 21,80 s. zlepšení nepřináší. Ale není důvod ke smutku, protože čas z prvního kola je nejlepším časem kategorie mladších toho dne. Mladší žáci tak berou 1. místo!

• Ema Balvínová
  • Markéta Hrubá