Letkov – Radyňská liga MH

1.6.2024

Na den dětí se chystáme na další kolo dětské ligy, jen předpověď počasí není nijak příznivá a očekává se celodenní déšť. Ze strachu z nepřízně počasí se nepodaří sestavit družstvo mladších žáků a do Letkova vyjíždíme jen jednou dodávkou se staršími žáky. Za mírného deště ale vcelku příznivé teploty stavíme stan a budujeme si suché zázemí. Do soutěže je přihlášeno ve starších 15 družstev. Soutěž je specifická oproti jiným závodům ligy, protože se zde běhá jen požární útok na sklopné terče, ale zase se běží dvě kola a jsou používány jednotné stříkačky.

My se na start chystáme hned jako druzí a předvádíme vcelku rozvážný výkon bez problémů nebo výraznějších chyb, který je i lehce ovlivněn strojem, zakončený na hodnotě 18:25 s. S časem nejsme úplně spokojení, ale tento k našemu překvapení vydrží po celé první kolo nepřekonaný. V druhém pokusu chceme rozhodně zrychlit, ale toto se nedaří, když Vojta s Klárou bojují s nalitím vody a spojením savic a pěkně rozběhnutý pokus tím ztrácí na výsledek někde okolo 20 vteřin. Do celkového hodnocení se tedy počítá čas z prvního kola a ten se nepodaří překonat ani ve druhém kole a spokojení si odvážíme další úspěch v podobě 1. místa.

V neděli 2. června jsme vyjeli opět jen s družstvem starších žáků a i přes úspěšný začátek závodu byl tento předčasně ukončen z důvodu silné průtrže mračen, po kterém byla dráha zcela nezpůsobilá k pokračování soutěže.