Novoroční projížďka hasičů

Žákavští hasiči jsou již tradičními účastníky novoroční projížďky hasičů z Blovic, Spáleného Poříčí a Borovna. Sraz vozidel proběhl na návsi ve Štítově, kde proběhla prohlídka techniky a domluva další trasy kolony hasičských aut, kterých se sešlo celkem 12 ks od dodávkových vozů až po cisterny. Všichni účastníci se ze Štítova přesunuli společně na boční parkoviště u prodejny Penny market v Blovicích, kde proběhlo společné focení. Po rozloučení s blovickými hasiči ještě zbývající vozidla pokračovala ve společné jízdě, která vedla až na Padrťské rybníky, kde se rozloučili i zbývající účastníci této pěkné akce a všichni se rozjeli zpět na své základny.

Náš sbor měl na jízdě zastoupení hned tří vozidel: zásahové vozidlo Iveco, nový DA Fiat Ducato a starší vozidlo DA Fiat Ducato. Pevně věříme, že do příštího roku se podaří do vyjížďky zapojit i naše staré zásahové vozidlo UAZ.