O boreckého kapra

27.5.2017

Poslední květnový víkend měli žákavští mladí hasiči v kalendáři naplánovánu soutěž O boreckého kapra ve Štěnovickém Borku. Soutěžit vyrazilo jedno družstvo starších a jedno mladších žáků a jedno družstvo mladších žáků si jelo  „zatrénovat“ mimo soutěž. Závod je zařazen do ligy mladých hasičů okresu Plzeň-jih a skládá se ze štafety požárních dvojic a požárního útoku prováděného na nástřikové terče.

První do závodu naskočili mladší žáci a začali požárním útokem, kde na ně čekal nelehký úkol, neboť domácí družstvo zaběhlo požární útok v perfektním čase 26:75 s. Žákavští borci se ovšem nenechali rozhodit a bez sebemenšího zaváhání oba terče naplnili velmi rychle a časomíru zastavili na hodnotě 28:32 s., což sice na první místo v útocích nestačilo, ale nikomu dalšímu se nepodařilo tento čas překonat a znamenalo to tedy druhý nejrychlejší útok kategorie mladších! Poté se přesunuli na dráhu štafety požárních dvojic. Zde došlo k mírnému zdržení při zapojování hadice na hydrantový nástavec a výsledný čas 80,13 s. stačil na 4. místo ve štafetách. Součet bodů za umístění v obou disciplínách vyšvihl žákavské mladší žáky na parádní druhé místo v soutěži!

Chvíli po mladších žácích si již základnu pro požární útok připravovali starší žáci, kteří na útoku také vůbec nezaváhali a dosáhli velmi pěkného času 26:87 s., který se podařilo překonat jen jednomu družstvu a v útocích tak skončili na druhém místě. Na štafetě požárních dvojic předvedlo družstvo také perfektní výkon 62:63 s., který byl i ve štafetách druhým nejlepším. Se součtem bodů za umístění se ovšem dostali k nejmenší hodnotě ze všech a poprvé v sezoně vyskočili na nejvyšší stupínek vítězů. Domů odjížděli se zlatými medailemi!

Jako poslední si soutěž zaběhli také nejmladší z našich dětí – „poníci“, kteří z důvodu nemoci jednoho z členů družstva museli jít mimo soutěž. Před útokem sice někteří z členů týmu prožívali velikou nervozitu, ale po startovním výstřelu již předvedli precizní práci a pěkný útok se jim podařilo zakončit časem 49:95 s. Na štafetě požárních dvojic je ovšem potkala smůla, když náhradní závodnice na stahování hadice neměla dostatečnou sílu, aby odpojila proudnici z hadice a na štafetě požárních dvojic si tak zapsali neplatný pokus.