O pohár starosty obce Žákavá 2017

13.5.2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Již po devatenácté proběhla na našem hasičském hřišti soutěž mladých hasičů, která se těší velké přizni závodníků. Tomu nasvědčovala i startovní listina, která čítala dohromady 34 družstev mladých hasičů. První týmy začali na hasičské hřiště přijíždět již před polednem a obloha slibovala krásný prosluněný den. Bohužel se těsně před začátkem soutěže začala vytahovat černá mračna nad Radyní a za chvíli začalo pršet. Z tohoto důvodu nebyla soutěž zahájena slavnostním nástupem, ale přistoupilo se rovnou k začátku soutěže.

Jako první tým soutěže se na základně požárního útoku připravovali ti nejmladší ze žákavských dětí družstvo mladších žáků  „poníci“, pro které to byla premiéra se soutěžním požárním útokem a oficiální start na závodě. Závodníci se ovšem nenechali nijak znervóznit a vše proběhlo jak mělo. Jen lehké zaváhání na pravém proudu znamenalo výsledný čas 38,47 s, což v požárních útocích stačilo na 15. místo. Ihned po útoku se „poníci“ přesunuli na druhou disciplínu, kterou je upravený útok CTIF. Zde trať zvládli velmi pěkně a čas odpovídal 6. místu, ovšem chyba na uvázání jednoho z uzlů znamenala pro družstvo 3 trestné minuty a propad výsledkovou listinou na 13. místo v této disciplíně. Po součtu bodů za umístění pak obsadili „poníci“ celkové 14. místo.

Kategorii mladších žáků uzavíralo druhé družstvo domácích mladších žáků s označením „koně“. Tito se dají již považovat za ostřílené závodníky a toto předvedli i v závodě. Ten zahájili na disciplíně útok CTIF, kterou absolvovali bez jediného trestného ohodnocení v 2. nejrychlejším čase disciplíny! S tímto velmi pěkným postavením se šli připravovat na požární útok. Nervozita před útokem byla značná především u trenérů, protože poslední trénink nebyl v zcela vydařený. Závodníci ovšem chtěli asi jen podráždit nervy trenérům a svůj soutěžní útok na domácí půdě rozběhli naprosto profesionálně a precizně! Došlo jen k zaváhání na levém proudu, kterému se podařilo srazit terč v čase 20,98 s. Pravý proudař srazil v čase 18,28 s! Tento výsledek představoval v útocích 3. místo. Po součtu bodů za umístění se ale „koně“ posunuli o příčku výš a domácí půdě vybojovali svůj nejlepší dosavadní výsledek – 2. místo!

Dále následovala kategorie starších žáků, do které bylo nasazeno jedno družstvo žákavských hasičů. Tito zahájili svoji kategorii na požárním útoku, kde bohužel došlo k uklouznutí na koši a komplikacím na levém proudu a výsledný čas 24,22 s stačil v útocích až na 6. místo. Družstvo ale čekala ještě druhá disciplína a bylo třeba hodit neúspěch z útoku za hlavu a ještě zabojovat. To se týmu povedlo a útok CTIF zvládla naprosto precizně bez trestných bodů a dosáhla 2. nejlepšího času ve své kategorii. Velké nadšení pak přinesl součet bodů za umístění, který družstvo starších žáků posadil na celkové 2. místo v soutěži!

Závěrem chceme poděkovat všem, kteří se účastnili příprav, průběhu a úklidu soutěže ale také maminkám a babičkám našich dětí, které napekly buchty a dorty jako ceny pro soutěžní družstva.

mladší žáci – poníci           mladší žáci – koně                    starší žáci

Matěj Červenka                       Štěpán Šimek                   Julie Hladíková

Markéta Šimková                    Klára Fialová                    Daniela Šimková

Eliška Šimánková                    Daniel Vaneš                    Nicol Polívková

Jakub Zelený                            Petr Vaneš                        Lucie Vrbová

Aneta Kotorová                       Lukáš Valeš                      Aleš Hobl

Eliška Vyskočilová                   Zdeněk Hora                    Lucie Hoblová

Karolína Valešová                   Ondřej Fiala                     Daniel Bruha