O pohár starosty obce Žákavá 2018

12.5.2018

Maraton tří soutěžních víkendů žákavské děti zakončily na domácí soutěži, která se konala již po 21. Soutěž již tradičně probíhá v disciplíně požární útok a modifikaci útoku CTIF, který kombinuje dráhu s překážkami, vázání uzlů a útok se džberovou stříkačkou na nástřikový terč.

         Závod zahájilo požárním útokem žákavské družstvo mladších žáků s označením „Poníci“. Bohužel došlo k chybě závodníka na spojích hadic „B“ a tím pádem i k velkému zdržení a útok se podařilo dokončit až v čase 47:38 s. a 11. místo v této disciplíně. Na útoku CTIF poté zapracovala nervozita jedné ze závodnic, která zmatkovala při vázání uzlů, a tím se podařilo disciplínu dokončit až v čase 85:27 s. K tomuto času se navíc připočítaly ještě 3 trestné minuty za špatně uvázaný uzel. Výsledný čas stačil na 9. místo v útoku CTIF. V celkovém hodnocení soutěže se „Poníci“ umístili na 11. místě.

         Druhé žákavské družstvo mladších žáků s označením „Koně“ soutěž zahájilo útokem CTIF a vše se podařilo bez větších problémů, chyb a trestných bodů. Bohužel dosažený čas 48:37 s. stačil až na 3. místo v této disciplíně (na druhé místo byla ztráta 1 s.). V požárním útoku si ovšem všichni počínali jako ostřílení závodníci a terče srazili v čase 18:50 s. a tento čas se již nikomu z kategorie mladších nepodařilo překonat! V součtu bodů za umístění bylo lepší jen družstvo z Letkova (o jeden bod před domácími). „Koně“ si tak z domácí soutěže odnesli dort a stříbrné medaile za 2. místo!

         Kategorie starších žáků byla za domácí zastoupena jedním družstvem, které do soutěže odstartovalo jako první na základně požárního útoku. Tento se jim povedl na výbornou a dosažený čas 17:01 s. je rekordním časem tohoto družstva. Bohužel se jej podařilo překonat družstvu z Letkova. Na útoku CTIF si počínali stejně jako „Koně“ a bez větších problémů disciplínu dokončili v čase 43:84 s., který byl 3. nejlepší v této kategorii. V celkovém součtu bodů za umístění dosáhli druhého nejnižšího součtu a i starší žáci obdrželi dort a medaile za 2. místo!

         Domácí soutěže se sice nepodařilo vyhrát, ale druhá místa v obou kategoriích jsou velmi pěkným výsledkem.         

Závěrem chceme poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách, průběhu a úklidu soutěže a také maminkám za napečení sladkých odměn pro závodní družstva.

Napsat komentář