Oslavy 135. výročí založení SDH Lučiště

1.8.2020

V sobotu jsme se zúčastnili s mladšími žáky oslav k založení sboru SDH Lučiště. Byli jsme požádaní, aby jsme předvedli ukázku dle našeho výběru.

Celá akce se konala u hasičské zbrojnice. Vzhledem k omezenému prostoru, který jsme měli k dispozici a velice teplému počasí, jsme zvolili modifikaci požárního útoku CTIF, který je doplňkovou disciplínou k požárnímu útoku na dětských závodech v Žákavé.

Akce se zúčastnili: Matyáš Dupal, Viktorie Dupalová, Markéta Šimková, Karolína Valešová, Vojtěch Vrága, Jakub Zelený, Aneta Zelená a Valerie Zahradníková. Disciplína byla zahájena standardním hlášením rozhodčímu. Následně vyběhl velitel, který překonal příkop, barieru, proběhl mezi terčem a stojanem na uzle, přeběhl lavičku a dal znamení ostatním, že mohou zahájit disciplínu. Překonali vodní příkop, přeskok a rozdělili se do dvou skupin. Tři členové provedli nástřik terče džberovou stříkačkou a čtyři členové se vydali ke stojanu, kde uvázali uzly (plochou spojku, úvaz na proudnici, tesařský uzel, lodní uzel). Následně překonali lávku a seřadili se. Nakonec velitel podal hlášení rozhodčímu o ukončení disciplíny.

Jako odměnu dostali všichni účastníci občerstvení a aktivně se zapojili do přednášky o poskytnutí první pomoci, kde si mohli vyzkoušet resuscitaci osoby v bezvědomí.

Zleva: Vojtěch V., Jakub Z., Matyáš D., Markéta Š., Karolína V., Viktorie D. a Valerie Z.
Start disciplíny
Velitel Matyáš D. překonává překážku
Pumpuje Valerie Z., džberovku drží Viktorie D. a nástřik provádí Aneta Z.
Uzlaři zleva: Jakub Z., Karolína V. a Vojtěch V.
Ukončení disciplíny a podání hlášení rozhodčímu
Velký zájem měli naši žáci o přednášku první pomoci