ZPV Radochovy

1.10.2016

V sobotu 1. října ráno se před požární zbrojnicí v Žákavé sešlo 20 dětí a jejich cílem byly závody v Radochovech. Náš sbor do závodu postavil dvě družstva starších žáků a dvě družstva mladších žáků.

Na start závodu se v 10:45 hod. postavila první hlídka starších a po dalších 10 minutách odstartovala i druhá hlídka starších žáků. První hlídka se do cíle vrátila za 33,28 min. a pohled na kartu družstva se záznamy s jednotlivých stanovišť vykouzlil trenérům úsměv na tváři. Družstvo mělo pouze 4 trestné minuty za nesražené špalíky na střelbě ze vzduchovky a poté jen samé nuly! Druhé družstvo doběhlo do cíle v čase 37,33 min. a na svém kontě mělo celkem 16 trestných minut za nesražené špalíky, práci s buzolou a vázání uzlů.

V čase 12:15 hod. přišel čas i pro první hlídku mladších žáků a o dalších 10 minut později vyběhly do závodu i poslední žákavští zástupci tohoto závodu. První hlídka se pravděpodobně inspirovala svými staršími kolegy a do cíle doběhla v čase 32,21 min. a jejich čas se nastavil pouze o 9 trestných minut, které družstvo dostalo na stavišti se střelbou, ovšem na dalších stanovištích již nechybovali a to slibovalo také pěkný výsledek. Druhé družstvo doběhlo v čase 42,00 min. a na střelbě, vázání uzlů, topografii, požární ochraně a překonání lana posbíralo celkem 33 trestných minut.

Závod požárnické všestrannosti není ukončen slavnostním vyhlášením, neboť se jeho výsledky započítávají do jarní části závodu hry Plamen, a proto jsme po doběhu posledního družstva a svačině vyrazili k domovům. Výsledky závodu jsme se dozvěděli až z internetu po příjezdu domů a nastal důvod k velké radosti.

První hlídka starších žáků se umístila na velice pěkném 2. místě v závodě a má tak velmi dobrou výchozí pozici pro jarní část závodů. Druhé družstvo starších se umístilo na 10. místě z celkového počtu 26 hlídek.

První hlídka mladších žáků opravdu kráčela ve stopách svých starších kolegů a i ona se umístila v celkovém hodnocení na 2. místě závodu. Druhá hlídka dosáhla v celkovém hodnocení na 9. příčku z celkového počtu 22 hlídek. První hlídky starších i mladších žáků navíc dosáhli nejlepšího hodnocení, co se týče trestných bodů. V tomto byly nejlepší ze všech soutěžních družstev. Velký skok udělalo navíc družstvo mladších žáků, které v loňském roce v tomto závodě skončilo na 17. místě a posun o 15 příček je opravdu pěkný.