Soutěž mladých hasičů – Letkov

5.6.2022

Po krátké pauze se žákavští mladí hasiči vydali opět na další závody. Tentokrát jejich cesta vedla do Letkova, kde probíhala soutěž v požárním útoku zařazená do ligy mladých hasičů. Požární útoky se běhaly na dvě kola na sklopné terče a do celkového hodnocení se počítal lepší pokus. Na start soutěže se postavilo 25 družstev starších a 18 mladších.

Ze žákavských se na start postavili nejprve starší žáci, kteří v prvním kole předvedli velmi pěkný útok zakončený v čase 16,88 s., který v tomto kole překonalo pouze družstvo z Ledců. Ve druhém kole byl plán jít útok na hraně a pokusit se vylepšit čas z prvního kola. Bohužel Dan na stroji zaváhal s přidáním plynu a výsledný čas 19,69 s. byl mírným zklamáním. V celkovém hodnocení se ale družstvo starších žáků umístilo na 3. místě.

Vlevo Lukáš Valeš, vpravo Zdeněk Hora

Pro mladší žáky není v letošní sezoně požární útok nejsilnější disciplínou a na závodech tak mohlo přijít spíše překvapení než zklamání. V prvním kole se bohužel Vojta na pravém proudu zdržel na spojích na základně a poté už jen doháněl ztrátu a terč se mu podařilo srazit v čase 20,89 s. Rychlejší Kuba na levém proudu srazil terč v čase 18,22 s.! I mladší chtěli svůj čas ve druhém kole zlepšit, ale stejně jako jejich starší kolegové se nevyhnuli komplikacím, zaseknutí Markét na spojích na rozdělovači, pomalejší voda a výsledný čas 23,11 s. I přes ne zcela vydařený výkon se mladší žáci umístili v celkovém hodnocení na 6. místě, což v konkurenci 18 týmů není vůbec špatný výsledek.

Aneta Zelená, Viktorie Dupalová, Jakub Zelený, Matyáš Dupal, Daniel Vaneš, Klára Fialová, Eliška Vyskočilová