Západočeská hasičská liga – Horní Kamenice

29.6.2024

Začaly nám prázdniny, ale pro naše týmy dospělých začíná období hlavní závodní činnosti a to především v rámci ZČHL. A když začátek prázdnin a hned na závodech a to nedaleko Holýšova v Horní Kamenici. Vyrážíme v zastoupení muži i ženy a počasí již ráno slibuje pěkné teplíčko. S vypětím všech sil se naskládáme do dodávky i se všemi věcmi včetně časomíry a vyrážíme.

V Kamenici jsme včas ale rozhodně ne první, stavíme stan, připravujeme časomíru a chystáme věci. Kluci startují ve své kategorii jako poslední 21. a daří se jim rozběhnout vcelku pěkný pokus, který by konečně mohl skončit časem pod 20 vteřin, ale Ondra na levém proudu maluje a maluje, až je z toho konečných 22:71 s. Štěpán vpravo měl lepší mušku a sráží ve 20:76 s.

Nesmutníme, protože je z toho pro nás první bod do průběžného hodnocení.

Než se nadějeme, chystají se jako třetí naše holky ve značně překombinované sestavě, která alespoň zachránila účast na závodech. Ambice tedy nejsou veliké. Kája měla pouhý týden času naučit se koš a daří se jí to velmi pěkně a už je v kádi. Eliška trošku zaváhá na béčkách, ale Míša si na rozdělovači s roztažením béček poradí sama. Holky na proudech chvíli čekají na vodu a sráží někde okolo 21. vteřiny, ale po vytažení savce z kádě vidíme jen polovinu koše, druhá je utopená na dně a my dostáváme letos první NP.

Balíme všechny věci, zase je cpeme do dodávky a už se všichni upocení a upečení těšíme do Horšovského Týna na koupaliště na plánovanou zastávku při přejezdu do Štítar. Ještě zvládáme rychlý nákup a přijíždíme do Štítar, kde nás čeká večerní sranda soutěž pro čtyřčlenné týmy, které se účastní kluci i holky. Klukům se na první „přespávačce“ daří a večerní soutěž vyhrávají. Holky po loňském vítězství tentokrát berou druhé místo. Poté se již rozjíždí nepublikovatelná noční zábava.