Nezvěstický Plameňák

24.9.2023

Stejně jako dospělí jezdí řadu let v sobotu na konci září soutěžit do Nezvěstic, jezdí mladí hasiči na to samé místo o den později, aby si i oni zkusili ještě naposledy v kalendářním roce poslat vodu na terče.

Počasí je od rána zcela ukázkové a vše může tedy okolo poledne vypuknout. Své zástupce máme v kategorii mladších i starších. Přihlášeno je 8 družstev starších a 7 mladších, poběží se dvoukolově a počítat se bude lepší čas.

Začíná se kategorií mladší žáci a my jdeme jako pátí. Na všech členech družstva je znát, že v aktuální části sezony jsou naše priority jinde a trénink útoků proběhl jen jeden a podařily se odběhnout pouhé dva pokusy. Nervozita u všech by se tak dala rozdávat. První rozběh už jede a koš je v kádi, ale Jakub stále sedí u základny a nedaří se mu zapojit proudnici, nakonec zapojí a běží kupředu, ale voda jde tedy později a útok končí v čase 23:14 s., což není úplně nejlepší výsledek.

Ve druhém kole se chceme předvést lépe než napoprvé, ale tentokrát si Filip vybírá svoji slabší chvilku a koš natočí až na třetí pokus, i přesto jde voda do hadic ve slušném čase, ale požární útok končí u Emy na pravém proudu, které se rozpojí na čáře nástřiku proudnice a již se jí nepodaří jí nasadit a útok dokončit. Zlepšení tak přichází v podobě neplatného pokusu. V celkovém hodnocení bereme 5. místo.

Starší žáci jsou již ostřílení závodníci a nervozitu před pokusem byste u nich hledali marně. Stejně ale v prvním kole Dan na stroji trošku zazmatkuje, zbytečně moc ubírá plyn před výstřikem vody a pokus končí v čase 14:63 s., který je nejlepším rozběhem prvního kola, ale mohlo to být rozhodně lepší.

Ve druhém kole je jasné, že není co řešit a do rozběhu se musí jít na hraně, což se nevyplácí hned Štěpánovi při nalévání, když se mu nepodaří trefit z první do savce a mašina má pak prodlevu, než může poslat vodu do hadic. Pokus prvního kola se jinak pěkným pokusem 15:22 s. vylepšit nedaří a navíc se do čela soutěže vyšvihnou Ledce. Starší si tak odvážejí medaile za 2. místo.