Radyňská liga MH – Dnešice

23.6.2024

V neděli 23. června vyjíždí naši mladí hasiči na poslední závod aktuálního ročníku Radyňské ligy na tradiční místo do Dnešic. Tradiční je i velmi teplé počasí, které nám na místě zpříjemňuje opravdu velké množství komárů. Na poslední kolo vyrážíme v zastoupení v kategorii mladších i starších žáků.

Závody tradičně „rozbíhá“ kategorie mladších na uzlové štafetě, kde váže uzle všech 7 členů družstva. Žákavští mladší jdou na svůj pokus hned jako třetí z celkem 15 družstev. Losování uzlů neprobíhá zcela podle představ a nejmladší člen týmu Josef si tahá nejsložitější uzel – úvaz na proudnici. Sice to vypadá nadějně, ale nepodaří se mu dvě očka a uzel je hodnocen jako chybně uvázaný. Zbylí členové družstva již váží rychle a především bezchybně a výsledný čas 100,85 s. by byl nejrychlejší v kategorii nebýt 180 trestných vteřin, ale i tak končíme v disciplíně na 4. místě a to je více než slušné. Po krátké chvíli přecházíme na dráhu požárního útoku a příprava nám trvá poměrně dlouho, ale stíháme to a můžeme se vrhnout na svůj pokus. Vše vypadá velmi pěkně a nezbývá než poslat vodu do hadic, ale ta se v prvním béčku od stroje zastavuje, motor řve, ale vodu netlačí. Probíhají dlouhé vteřiny, kdy trenér Josef na stroji netuší, co se stalo, až se voda opět rozběhne a nakonec se daří dokončit pokus bohužel v příšerném čase 39,67 s., který je až 8. v disciplíně. V celkovém hodnocení to stačí na 5. místo.

Starší žáci si počínají o poznání lépe než jejich mladší kolegové. Uzlovou štafetu suverénně ovládají časem 58,59 s. a v požárním útoku předvádějí další excelentní výkon s hodnotou 19:97 s. Ani v jedné disciplíně se jim nikdo nedokáže přiblížit a po součtu dvou jedniček obsazují v soutěži 1. místo.

Po vyhlášení soutěže probíhá i vyhlášení výsledků 2. ročníku Radyňské ligy mladých hasičů. Mladší žáci byli již před závodem bez šance na slušné umístění z důvodu absence na třech závodech ligy a s celkem 78 body obsazují 7. místo. Starší žáci po velkých bodových ztrátách v prvních dvou kolech zahájili velkou stíhací jízdu za celkovým prvním místem, ale ani čtyři první místa nestačila a o pouhé dva body skončili v celkovém hodnocení se 126 body na 2. místě.