Zásah jednotky 13.7.2023

Poprvé v roce 2023 se naší obcí rozezněla siréna mimo pravidelné zkoušky první středu v měsíci, bylo to ve čtvrtek 13. července ve 13:25 hodin a všem členům jednotky ihned přišly na mobilní telefony zprávy s informací o požáru trávy v příkopu u silnice vedoucí ze Žákavé do Milínova. U hasičské zbrojnice se i v tento čas rychle sešlo pět členů sboru a již 7 minut po vyhlášení poplachu vyjížděli k požáru. Na uvedeném místě se ale žádný požár nepodařilo najít naší jednotce ani té ze Spáleného Poříčí. V ten moment bylo místo požáru ze strany operačního důstojníka HZS upraveno na příkop v obci Nezvěstice u koupaliště v křižovatce ze silnice I/19 směrem na Vartu a Milínov. Naše jednotka se na místo přemístila a zde následně provedla prolití místa požáru pomocí vysokotlaké proudnice. Po skončení zásahu členové jednotky doplnili vodu do nádrže vozidla Iveco a vrátili se zpět do hasičské zbrojnice.