ZČHL – Štítary

2.7.2023

Z Horní Kamenice přejíždíme se zastávkou na nákup v Horšovském Týnu do Štítar, kde nás čeká tradiční přespávačka a nedělní 5. kolo ZČHL. Než se uložíme ke spánku, čeká nás večerní soutěž pro čtyřčlenná družstva, kde jde především o spoustu zábavy. Naše holky u toho samozřejmě nemůžou chybět a do všech třech disciplín se pouštějí s velkou vervou. V celkovém hodnocení po součtu dosažených časů holky propukají v jásot, protože vítězí v kategorii žen. Nu, říkáme si, že by mohla úspěšná vlna vydržet i do druhého dne a jdeme se ještě chvíli bavit.

Ráno nás ze stanů vytahuje silný vítr zatažená obloha. Jdeme snídat a pomalu se chystat na začátek dnešních závodů. Kategorie žen opět čítá 9 družstev a jejich čas přichází okolo poledne. Oproti dráze v Kamenici je to ve Štítarech lehce do kopce, ale toho se nesmíme bát. Horší jsou ale poryvy větru. Naše holky jdou dnes na základnu jako druhé a není tedy moc času na přemýšlení. Poučeny z předchozího dne si chystají základnu a snad to dnes klapne! Koš a nalévačka opět velmi pěkné a Kája tlačí již vodu do hadic. Lucka sice trošku zaostává za Kájou, ale postupně jí dotahuje a voda a zvuk mašiny je žene k čáře nástřiku, voda na terčích okolo 17,50 s. ale opět fouká vítr a terče nejsou téměř vidět. Lucce se daří terč srazit až v čase 20,94 s., ale Kája ještě bojuje a stanovuje čas pokusu na hodnotu 24,23 s.

Počasí dává zabrat i dalším týmům a tak nás alespoň hřeje pěkný pokus, který je hlavně dokončený a platný. V celkovém hodnocení pak bereme 1 bod do průběžného hodnocení za 7. místo.